Aktuality

Snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu

Cílem realizace bylo snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu a to s pomocí výměny stávajícího sodíkového osvětlení za nová a moderní LED svítidla. Práce zahrnovaly také výměnu veškeré kabeláže a transformátorů. Dalším cílem bylo zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravního provozu ve Zlíchovském tunelu, jehož intenzita je jednou z nejvyšších v Praze. Výměna osvětlení probíhala výhradně za nočních uzávěr, které byly provedeny vždy 4x v týdnu a to od čtvrtka do pondělního rána. Vždy od 23:00 do 5:00 následujícího dne.


Navštivte nás na veletrhu Intertraffic Amsterdam 2022

SPEL, a.s. budete moci letos potkat na jednom z nejvýznamnějších veletrhů o mobilitě, dopravní infrastruktuře a managementu a samozřejmě také parkování. Přijďte nás navštívit na stánek číslo 10.523, ať můžeme osobně probrat novinky z našeho oboru a představit Vám to nejzajímavější.


O něco bezpečnější Vrchlického sady v Praze

Bezpečnost a nízká kriminalita je jedním ze základních cílů každého města. Ne vždy je však jednoduché tento cíl zajistit. O to složitější to poté bývá v tak značně vytížených oblastech, jakou je Hlavní nádraží v Praze. V dnešní době však existují zařízení, která mohou městům v tomto ohledu značně pomoci. Jedním z nich jsou City SOS hlásky, které městům dodává kolínská firma SPEL. Ta nejnovější je instalována právě ve Vrchlického sadech u Hlavního nádraží v Praze.


Dvacet minut a dost! Pražskou ulici v Kolíně nově monitoruje kamerový systém

Pražská ulice v Kolíně, v úseku od pekařství Hankovec až po křižovatku s ulicí Na Hradbách, umožňuje všem řidičům bezplatně zaparkovat vozidlo po dobu 20 minut. Bohužel, velké množství řidičů tento omezený čas nerespektuje, automobil zde odstaví i na několik hodin a ulice je tak stále přeplněná. S nově nainstalovaným kamerovým systémem však přichází změna!


V oblastní nemocnici Kolín zaplatíte za parkování nově mobilní aplikací

Od 21. 9. můžete v kolínské nemocnici za parkování zaplatit jednoduše a pohodlně také pomocí mobilní aplikace Smart4City Parkování. Oblastní nemocnice Kolín se rozhodla, že zavede tento nový způsob platby a usnadní tak všem pacientům a návštěvníkům úhradu parkovného.