Společenská odpovědnost

Chceme, aby naše podnikání bylo udržitelné a odpovědné. Zakládáme si na tom, abychom svým způsobem podnikání zachovali životní prostředí pro budoucí generace a snažíme se finančně pomáhat v oblastech, kam se moc peněz bohužel nedostává. V minulých letech jsme proto přispěli na několik projektů.

Námořnické stromořadí

Ve spolupráci se Základní školou Kolín II. – Bezručova 980, městem Kolín a dalšími sponzory jsme podpořili projekt s názvem „Námořnické stromořadí“. Projekt se zrodil v roce 2016 a spočíval v tom, že každý žáček z tehdejší 1. A ZŠ Bezručova 980 vysadí svou lípu a společně tak vytvoří stromořadí, které přispěje ke zlepšení životního prostředí v Kolíně. Samotná výsadba stromů proběhla v dubnu 2017.


Formule 1 ve školách

Firma SPEL a.s. sponzoruje středoškolský team z Kolínské SPŠS poskytnutím 3D tiskárny pro výrobu dílů modelů závodních aut.

Blood Elites New Generation je středoškolský tým, který je zapojen do projektu Formule 1 ve školách, což je mezinárodní vzdělávací soutěž. Úkolem týmů je sestrojit model formule z balsového dřeva poháněný stlačeným vzduchem a závodit s ním na speciální dráze. www.f1beng.cz


Alzheimerova choroba

V roce 2014 společnost SPEL a.s. podpořila finančním příspěvkem galavečer: Alzheimerova choroba.


Bezpečnost našich nejmenších

Finanční podpora obrázkové publikace pro děti "Péťa potřebuje pomoc..." v rámci projektu International   Police Association - IPA "Bezpečně na silnici". Výtisky obrázkové publikace jsme věnovali prvním ročníkům 3. ZŠ Prokopa Velikého v Kolíne.


Motokros

Motokros patří mezi nejpopulárnější motoristické disciplíny v České republice. Naše firma bude v tomto roce sponzorovat kolínského talentovaného motokrosového závodního jezdce Osička MX teamu pana Jiřího Čepeláka, který dosáhl za svou sportovní kariéru v tomto sportu mnoha cenných výsledků a je i několikanásobný mistr ČR ve družstvech. Více info na www.jiri-cepelak.cz.


Taekwondo

Finančním příspěvkem jsme přispěli na organizaci třetího ročníku turnaje v technických sestavách bojového umění taekwondo WTF v Kolíně.


Zimní pražská tyčka

Finančně jsme podpořili i organizaci 17. Mezinárodního halového mítinku ve skoku o tyči Zimní pražská tyčka 2013 v nafukovací hale na Strahově, kde své síly poměřili naši reprezentanti se skokany ze zahraničí.


Muzeum keltů Dobšice

Za vydatného přispění naší firmy, bylo slavnostně otevřeno Muzeum Keltů v budově obecního úřadu Dobšice. Otevření se uskutečnilo za účasti velkého počtu zájemců o kulturu a celé oslavy proběhly v důstojném rámci celého slavnostního dne. Muzeum nabízí stálou expozici keltského národa, který žil na území Dobšic ve 4. – 3. století před naším letopočtem. Společnost Spel, a.s. se také podílí svým příspěvkem na Keltských slavnostech a pouti v Dobšicích. Více na obcecr.cz/dobsice.


Sdružení srdíčko

Společnost SPEL, a.s. si uvědomuje, že naše odpovědnost by měla jít nad rámec potřeb našich obchodních partnerů a zaměstnanců. Aktivně podporujeme ty, kteří z jakéhokoliv důvodu nemají rovné podmínky a sami nejsou schopni je změnit. Proto se společnost SPEL, a.s. rozhodla sponzorovat aktivity Sdružení Srdíčko. Peníze opravdu putují na to správné místo, viz. poděkování od sdružení naší firmě. (zde)